Lublin na short liście na kongres ECA w 2022

Lublin na short liście na kongres ECA w 2022

Polska na ostatnim etapie starań o organizację kongresu ECA w Lublinie w 2022 r.

Polska znalazła się na końcowym etapie starań o pozyskanie praw do organizacji Europejskiego Kongresu Andrologicznego ECA w Lublinie w 2022 r. Kongres ECA jest organizowany co dwa lata i co roku uczestniczy w nim ponad 400 delegatów z całej Europy. Wydarzenie jeszcze nigdy nie odbywało się w Polsce. Lublin konkuruje już tylko z Barceloną.
Organizatorem kongresu jest Europejska Akademia Andrologii EAA, istniejąca od 1992 r. i zrzeszająca osoby zainteresowane tą dziedziną oraz aktywne zawodowo w jej obrębie. Jest to organizacja non-profit, która ma na celu promowanie badań naukowych w dziedzinie andrologii oraz edukację lekarzy i społeczeństwa, aby przybliżyć problem zdrowia mężczyzn. Naukowy zakres działania EAA ma zasięg światowy, jednak głównym terenem działań organizacyjnych jest Europa.
W Polsce liderem projektu jest Polskie Towarzystwo Andrologiczne, którego Przewodniczący, dr Szymon Bakalczuk z Lublina, jest tegorocznym Ambasadorem Kongresów Polskich.
Inicjatorem starań o pozyskanie wydarzenia do Polski jest Symposium Cracoviense, PCO istniejące od ponad 20 lat. W odpowiedzi na potrzeby zmieniającej się rzeczywistości, Symposium Cracoviense stworzyło nowy „Safety & Security Protocol”. Jest to dokument, w którym firma pokazuje jak w nowej normalności dba zarówno o bezpieczeństwo uczestników konferencji, jak i bezpieczeństwo finansowe wydarzeń, w które się angażuje.
Pierwszym etapem starań o zdobycie kongresu było przygotowanie wstępnego bidu z takimi informacjami jak opis destynacji i obiektu, zaplecze hotelowe w pobliżu obiektu, proponowany budżet, atrakcyjność komunikacyjna i list wsparcia od Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Teraz należy przygotować pełen bid, który zostanie wysłany do wszystkich członków AAE. Oferta zostanie także zaprezentowana przez dr Bakalczuka podczas tegorocznego kongresu, który w formie wirtualnej odbędzie się w dn. 7-9.12.2020 r. w Münster w Niemczech. Decyzję gdzie kongres ECA odbędzie się w 2022r. poznamy 9 grudnia 2020r.

Autor: Anna Górska