Komunikat

Komunikat

W 2015 roku wraz z powstaniem Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, w ramach tej instytucji Zarząd Województwa Lubelskiego powołał do istnienia Convention Bureau.

Trwałość całego projektu w takiej formule – tj. Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, jak i działającego w jego ramach Convention Bureau przewidziana była zgodnie ze Strategią na okres 5 lat.

W ciągu 5 lat funkcjonowania Lublin&Region Convention Bureau odniosło liczne sukcesy w promocji regionu jako destynacji dla przemysłu spotkań, a także podniesienia rangi wydarzeń odbywających się na miejscu oraz  integracji  środowiska MICE w całym województwie lubelskim, pomimo ograniczeń jakie niosło za sobą umiejscowienie CB w strukturze organizacyjnej obiektu konferencyjnego.

Mając na względzie możliwości rozwoju i zwiększenia zakresu działania Lubelskiego Convention Bureau, a także z uwagi na fakt, iż prowadzenie takich działań wymaga ścisłej współpracy z całą branżą, a to jest możliwe wyłącznie przy zachowaniu pełnego obiektywizmu i neutralności przy wyborze obiektów rekomendowanych organizatorom imprez (również konkurencyjnych wobec LCK) z końcem października 2021 roku, Lublin&Region Convention Bureau zostało wyłączone ze struktur Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

Głównym celem tej decyzji było zwiększenie możliwości CB w zakresie procesu budowania marki województwa lubelskiego oraz wspierania podmiotów lokalnych w dążeniu do pozyskiwania wydarzeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Zarząd Województwa Lubelskiego jest świadomy istoty promocji regionu lubelskiego jako destynacji MICE i ta polityka będzie kontynuowana. Aktualnie trwają prace nad nową formułą instytucji. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie do wiadomości publicznej podane zostaną ustalenia jak będzie funkcjonowało Convention Bureau.